LASEROWY PAINTBALL

Opole


LASER TAG

Kwatera Główna w Opolu jest nieczynna od 01.01.2018! 
Serdecznie zapraszamy do Wrocławia.
Laser Tag - nowoczesna rozrywka w Opolu

Laser Tag jest zespołowym lub indywidualnym sportem bądź działalnością rekreacyjną, gdzie gracze zdobywają punkty poprzez „znakowanie celów” przy użyciu ręcznego emitera podczerwieni. Podczas gry każdy z graczy wyposażony jest również w czujniki wychwytujące wiązkę podczerwieni wypuszczaną przez innych graczy. Od swoich narodzin w 1979 roku, Laser Tag przekształcił się w zabawę możliwą zarówno w zamkniętych arenach, jak i na otwartych przestrzeniach. Rozgrywka może obejmować symulację pola walki, grę ciągłą, turniejową imprezę sportową, włącznie z taktycznymi rozgrywkami i precyzyjnym strzelaniem do celu. W porównaniu do paintballa, Laser Tag jest bezbolesny, ponieważ w użyciu nie ma żadnego ekwiwalentu pocisku, całość przeprowadzana jest na bezpiecznej elektronice nieodczuwalnej dla graczy. Dodatkowo na zamkniętych arenach również osoby ze słabszą kondycją mogą zaznać zabawy, ponieważ większość takowych miejsc zabrania biegania, kontaktu fizycznego i brutalnej gry.

 

Historia gry w Laser Taga - gra w strzelankę na żywo!

Pod koniec lat 70. i początku lat 80. XX wieku armia Stanów Zjednoczonych wdrożyła system szkoleń bojowych z użyciem sprzętu emitującego wiązkę podczerwieni. System MILES w swoim założeniu był bardzo podobny do Laser Taga, wiązka jednakże nie przenosiła żadnych informacji i służyła tylko do zaznaczania. Obecne nowsze systemy oprócz podstawowej funkcji wiązki przesyłają również różnorodną informację między graczami, pozwalając w szeroki sposób urozmaicić zabawę. Do dzisiaj w wielu armiach na całym świecie wykorzystuje się różne systemy dla celów szkoleniowych.

 

Pierwsze znane zabawki wykorzystujące światło podczerwone i czujnik do jego odbioru były produkowane i sprzedawane już w 1979 roku jako Star Trek Electronic Phaser Guns. Jednakże dopiero w 1982 roku George Carter III zaprojektował system gry z możliwością zdobywania punktów do komercyjnego wykorzystania na arenach. Następnie otworzył pierwsze centrum Photon w Dallas, w Teksasie 24 marca 1984 roku.

 

W 1986 r. pierwsze zabawki Photon trafiły na rynek, prawie równocześnie z zabawkami Lazer Tag z Worlds of Wonder i kilkoma innymi podobnych wykorzystującymi podczerwień oraz światło widzialne. Obecnie istnieje mnóstwo aren Laser Taga na całym świecie, identyfikujących się pod różnymi nazwami i markami. W użyciu jest wiele systemów do gry zarówno w warunkach domowych, jak również profesjonalnych urządzeń do gier na arenach zamkniętych i otwartych powierzchniach.Pepsi Zoltar Student News Mosir Opole Opole miasto bez granic Dawcom w darze
Projekt i wykonanie strony internetowe VERTIGO